Jak napisać CV?

Jak napisać CV?

CV (życiorys) to podstawowy dokument rekrutacyjny, który jest wizytówką kandydata ubiegającego się o pracę. Dobrze napisane CV może zainteresować wielu potencjalnych pracodawców i otworzyć drzwi do wymarzonej kariery zawodowej.

Aby napisać dobre CV, musimy najpierw zastanowić się jaki jest profil stanowiska na jakie chcemy aplikować. Informacje, które zostaną umieszczone w dokumencie rekrutacyjnym muszą być związane z interesującą nas branżą. Podstawowe elementy, które powinny być zawarte w każdym życiorysie:

  • Dane osobowe (imię, nazwisko, wiek, miejsce zamieszkania)
  • Informacje dotyczące edukacji (ukończone szkoły, profile, tytuły, kierunki studiów)
  • Doświadczenie zawodowe (gdzie do tej pory pracowaliśmy, ewentualnie obecny pracodawca, wszelkiego rodzaju projekty, itd.)
  • Znajomość języków obcych
  • Dodatkowe umiejętności (np. prawo jazdy, znajomość obsługi komputera).

Należy przy tym pamiętać, aby podawane informacje były prawidłowe. Wszystko i tak zostanie zweryfikowane na rozmowie rekrutacyjnej, dlatego całość powinna mieć swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Aplikacja powinna być napisana w przejrzysty sposób. Wydarzenia powinny być przedstawione chronologicznie. Starajmy się dbać o czytelność dokumentu. Dzięki takim działaniom zwiększymy nasze szanse na przekazanie pracodawcy wszystkich atutów naszej kandydatury.